Postet nga: vlora çitaku

Çitaku: Presidenti më kërkoi ta vazhdoj punën, por unë e respektoj kërkesën e Qeverisë

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka thënë se ndonëse presidenti Hashim Thaçi i ka kërkuar që të vazhdoj ...

Mimoza Kusari: Nuk do të jem ambasadore në ShBA

Deputetja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari Lila ka reaguar në profilin e saj në Facebook duke informuar se nuk është njëra nga kandidatet pë...

Mimoza Kusari uron Vlora Çitakun për përfundimin "dinjitoz" të detyrës si ambasadore

Deputetja Mimoza Kusari - Lila ka reaguar lidhur vendimin e ministrit të Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, për ta shkarkuar ambasadoren e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku.

Këshilltari i Thaçit reagon për kërkesën e Konjufcës për shkarkim të ambasadorëve

Këshilltari i Presidentit të Kosovës, Artan Behrami ka reaguar lidhur vendimin e ministrit të Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca për shkarkimin e ambasadores së Kosovës ...

Reagon Çitaku: E pranoj vendimin e qeverisë

Ambasadorja e Kosovës në SHBA Vlora Çitaku ka reaguar pas vendimit të ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Glauk Konjufca i cili  propozoi tërheqjen e ...

Nga zëdhënëse e PDK-së në Ambasadore në SHBA, rrugëtimi i Vlora Çitakut

Duke qenë pjesë e strukturave të Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku mbajti pozita të rëndësishme në qeveritë e Kosovës, ndërsa së fundi u bë ...

Vlora Çitaku i reagon analistit Tim Judah për takimin Thaçi- Vuçiq

Ambasadorja e Kosovës në Amerikë, Vlora Çitaku është përfshirë në polemikat mes analistit, Tim Judah dhe të dërguarit special të Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard ...

Thaçi e Çitaku bëhen bashkë pas skandalit me (mos)njohjen nga Xhamajka

Pak ditë pas shpërndarjes së informacionit  të rremë se shteti i Xhamajkas ka njohur pavarësinë e Kosovës, Presidenti Hashim Thaçi është bërë bashkë në Uashington ...