Postet nga: vladimir putin

Putin dhe Erdogan bisedojnë për situatën në Siri

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan kanë biseduar pasi 33 ushtarë turq u vranë në sulmet ajrore të Qeverisë siriane, që mbështetet nga Moska.

Putinit iu ofrua kipci, por ai e refuzoi

Presidenti rus, Vladimir Putin ka pranuar për herë të parë se i është ofruar mundësia që të ketë kipc për çështje të sigurisë gjatë luftës së ...

Putin dhe Erdogan diskutojnë për situatën në Siri

Kremlini njoftoi të premten se presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan, kanë rënë dakord për të intensifikuar bisedimet lidhur me situatën ...

Rusia bëhet me qeveri të re

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, miratoi të martën Qeverinë e re ruse, në të cilën mbeten edhe disa ministra të qeverisë paraprake.

Putin dërgon në parlament propozimet për ndryshime kushtetuese

Putin dërgon në parlament propozimet për ndryshime kushtetuese

Presidenti rus, Vladimir Putin ka dërguar në parlament paketën me ndryshimet e propozuara kushtetuese në parlament, pasi ka njoftuar një javë më parë ndryshime të sistemit politik shtetë...

Putin emëron kryeministrin e ri rus

Kremlini bëri të ditur se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka emëruar shefin e Shërbimit Federativ të Taksave, Mikhail Mishustin, për kryeministër të ri të ...

Qeveria e kryeministrit rus Medvedev jep dorëheqje

Qeveria e kryeministrit të Rusisë, Dmitry Medvedev, dorëzoi të mërkurën dorëheqjen te presidenti Vladimir Putin.

Putin mbërrin në Stamboll për inaugurimin e gazjellësit Rrjedha Turke