Postet nga: vladimir putin

Putini paralajmëron vendet rivale që shkelin "vijën e kuqe" të Rusisë

Presidenti rus Vladimir Putin po paralajmëron rivalët e huaj kundër provokimit apo vënies në provë të forcës së vendit të tij, duke këmbëngulur ...

Biden bisedë telefonike me Putinin mes tensionesh mbi Ukrainën

Presidenti amerikan, Joe Biden theksoi angazhimin e palëkundur të Shteteve të Bashkuara për sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës gjatë një telefonate sot me Presidentin e Rusisë ...

Putin nënshkruan ligjin që ia mundëson garën për pushtet

Presidenti rus Vladimir Putin e ka kthyer në ligj projektligjin kontrovers, që i mundëson atij potencialisht të mbetet në pushtet deri më 2036.

Putin vaksinohet kundër coronavirusit

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, mori vaksinën kundër coronavirusit dhe ndihet mirë, njoftoi Kremlini, transmeton agjencia ruse e lajmeve RIA.

Navalny e quan “kamp përqendrimi” burgun ku ndodhet

Udhëheqësi i opozitës ruse, Aleksei Navalny, konfirmoi zhvendosjen e tij në një burg në qytetin Pokrov.

Biden dhe Putin zhvillojnë bisedë telefonike

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Jen Psaki tha ...

Navalny niset drejt Rusisë

Lideri opozitar rus, Aleksei Navalny është nisur nga Gjermania drejt Rusisë, ku ai mund të përballet me arrestim.

Putin nënshkruan legjislacionin për "agjentët e huaj"

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar legjislacionin për të cilin vëzhguesit e të drejtave të njeriut dhe politikanët e opozitës kanë thënë se do ...