Postet nga: vjosa osmani

Mustafa: Debati në mes të Vjosa Osmanit e Lutfi Hazirit 'nuk çon peshë' për LDK-në

Për kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, debatet në mes të përfaqësuesve të kësaj partie nuk çojnë peshë për partinë që ai drejton.

Lutfi Haziri: Vjosa Osmani njeriu i duhur për ta përfaqësuar LDK-në në dialog

Lutfi Haziri nuk e ka përjashtuar mundësinë që t'i bashkohet ekipit të Hashim Thaçit në dialog me Serbinë, mirëpo ai ka thënë se këtë ...

Lutfi Haziri: Thaçi iu bashkëngjit kauzës time për Luginën e Preshevës

Në një intervistë për KALLXO.com, nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka folur për idenë e korrigjimit të kufirit dhe mundësinë e ...

Agim Veliut nuk i pëlqen përplasja e Vjosa Osmanit me Lutfi Hazirin

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu në një prononcim për KALLXO.com tha se polemikat mes deputetes së LDK-së, Vjosa Osmani dhe nënkryetarit të ...

Vjosa Osmani i përgjigjet ashpër Lutfi Hazirit

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, i është kundërpërgjigjur ashpër bashkëpartiakut të saj, kryetarit të Gjilanit Lutfi Haziri.

Deputetët 'nuk e dinë' cili është mandati i EULEX-it pas 14 qershorit

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, duke folur për projektligjin për Dhomën e Posaçme të Supremes që do të merret me çështjet e ...

Osmani: Në Ditën e Europës, Serbia tregon fytyrën antieuropiane

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar ndaj vendimit të Kuvendit të Serbisë për të tërhequr ftesën për pjesëmarrje në konferencën ...

LDK me opsionin e saj për platformën e bisedimeve finale

Vjosa Osmani në mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme tha se LDK-ja do të dalë me opsionin e saj në lidhje me fazën përfundimtare të dialogut ...