Postet nga: Vjedhje

Arrestohet pasi vjedhë një kompjuter

Në rrugën “Zahir Pajaziti” në komunën e Pejës është arrestuar një i dyshuar.

E pranoi se ka vjedhur, Gjykata e dënoi me 4 muaj burg dhe 200 euro gjobë

Në Gjykatën e Gjakovës u mbajt shqyrtimi fillestar, kundër të akuzuarit për vjedhje Ardian Jupa nga fshati Gajrep, komuna e Hasit, Republika e Shqipërisë.

Bleu bagëti të vjedhura dhe mishin e tyre e shiti në tregun e Pejës

Policia e Kosovës njofton se njësiti i hetuesisë ka identifikuar dhe ka arrestuar një person, i cili dyshohet  se në vazhdimësi ka blerë bagëti (lopë dhe ...

Arrestohet për vjedhje të kositëses së barit

Në fshatin Milloshevë të komunës së Obiliqit është arrestuar për vjedhje, i dyshuari mashkull i komunitetit shqiptar.

Prishtinë, nën kërcënimin e armës vodhën në market cigare dhe televizor

Dje rreth orës 02:00 është raportuar  në polici se tre të dyshuar të maskuar kanë kryer një vjedhje në një market në Prishtinë.

Ia vjedhin katër krerë kafshë në stallë

Katër krerë kafshë në vlerë rreth 3000 euro i janë vjedhur një personi në Gjilan.

Arrestohet i dyshuari  për vjedhje të gomave në Fushë Kosovë

Një person është arrestuar për vjedhje të gomave në Fushë Kosovë.

Vidhen mijëra euro stoli ari në Pejë

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur dje rreth orës 19 në Pejë.