Postet nga: Vjedhje

Vidhen dy armë gjuetie në Prishtinë

Dy armë gjuetie, një laptop dhe një playstation janë vjedhur në një banesë në Prishtinë.

Vjedhje e rëndë në Pejë

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur dje rreth orës 00:30 në komunën e Pejës.

Prizren, arrestohen katër persona për vjedhje, tre prej tyre të mitur

Policia në rajonin e Prizrenit ka njoftuar se ka arrestuar katër persona, në dy raste të ndryshme të dyshuar për vjedhje.

Podujevë - Arrestohet hajni i pjesëve të veturave

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh, ka njoftuar se mbrëmë ka arrestuar një person në fshatin Gllamnik te Podujevës.

Pranojnë fajësinë për grabitjen e kryer në vitin 2010

Agron Saraqi e Hysni Pajaziti, pranuan fajësinë për veprën penale të grabitjes të cilën e kishin kryer në vitin 2010.

Arrestohen për vjedhjen e pajisjeve mjekësore

Policia e Kosovës raporton se janë arrestuar dy burra, pasi që gjatë kontrollit janë gjetur dhe konfiskuar pajisje mjekësore të vjedhura. Ngjarja sipas Policisë ka ndodhur në rrugë...

Prizren, arrestohet një burrë, tjetri në arrati për vjedhje

Një grua ka njoftuar Policinë e Kosovës se në shtëpinë e saj kanë hyrë dy të dyshuar burra, të cilët kanë vjedhur orë dore, syze dielli dhe ...

Gjykata e dënoi me burg Fadil Bregajn, u gjet fajtorë për disa vjedhje

Fadil Bregaj, i akuzuar nga Prokuroria e Mitrovicës për veprat penale të vjedhjes është dënuar me 7 muaj burgim dhe 400 euro gjobë. Ky dënim iu shqiptuar Bregajt, ...