Postet nga: vjedhje grabitqare

Prishtinë, taksisti plagos me armë zjarri dy shtetas të huaj pasi ua grabiti telefonat

Një rast i rëndë u ka ndodhur dy shtetasve të huaj në kryeqytetin e Kosovës.

Mungesa e të akuzuarit shtyn gjykimin për vjedhje në furrë të bukës në Gjakovë

Rasti për vjedhje grabitqare në furrën e bukës "Aroma" në Gjakovë, për të cilën akuzohet Safet Smajlaj, dështoi të mbahej sot në gjykatën ...

Gjakovë, pronari i furrës nuk kërkon kompensim nga i akuzuari për grabitje

L.H, pronar i një furre që ishte cak i grabitjes në Gjakovë, ka thënë se nuk dëshiron ta ndjekë penalisht të akuzuarin për këtë grabitje, ...

Istog, hajnat i hynë në shtëpi, gjuajnë me armë gjatë ikjes

Një banor i fshatit Dubravë e Vogël të Istogut ka njoftuar Policinë se dy persona të panjohur kanë hyrë në shtëpinë e tij, ku kanë vjedhur një çantë ...

Viti, policët përdorin armët kundër hajnave

Zyrtarët policorë të Kosovës kanë përdorur armët e zjarrit kundër disa të dyshuarve, të cilët, të maskuar dhe të armatosur, kishin kryer një vjedhje.

Pronari i shtëpisë e gjeti në shtëpi personin i cili kishte hyrë për të vjedhë

Një person në Ferizaj është arrestuar nga policia për një vjedhje të cilën ka tentuar ta kryej brenda një shtëpie.

Pejë, theret me thikë një i mitur

Policia e Pejës ka arrestuar dy të dyshuar, njëri prej tyre i mitur, pasi që të njëjtit nga viktima – i mitur, me forcë i kanë vjedhur një ...

Tentim-vjedhja grabitqare në Bardhosh të Prishtinës, i akuzuari deklarohet rreth fajësisë

Sokol Jetullahu, i akuzuar për vjedhje grabitqare në tentativë ka dalë sot para Gjykatës Themelore në Prishtinë, ku u mbajt shqyrtimi fillestar ndaj të tij.