Postet nga: Vizitë

I dërguari i Britanisë së Madhe viziton ushtarët në Bondsteel

I dërguari i posaçëm i Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor, Lord Stuart Peach gjatë ditës ka vizituar ushtarët e ardhur së fundi ...

Shefja e KE-së arrin në Shkup në vizitën e parë të turit ballkanik

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, të dielën në mbrëmje ka arritur në Shkup, duke filluar turneun e saj në Ballkanin Perënidmor, pasi ajo pas ...

Ambasadori i Britanisë së Madhe viziton Gjilanin, takohet me kryetarin Alban Hyseni

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas Abbott ka vizituar qytetin e Gjilanit ku edhe ka takuar kryetarin Alban Hyseni si dhe partitë opozitare.

Ambasadori i SHBA-së viziton parkun arkeologjik ‘Ulpiana’, e konsideron si lokacion të klasit botëror

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier ka vizituar parkun arkeologjik Ulpiana në Graçanicë.

Kurti në Maqedoninë e Veriut, sot viziton Tetovën dhe Çairin

Kryeministri Albin Kurti do të vizitojë sot Komunat Çair dhe Tetovë në Maqedoninë e Veriut, me ftesë të kryetarëve të komunave, Visar Ganiu dhe Bilall Kasami.

Lladrovci: Van Damme po vjen në Kosovë

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se artisti Jean-Claude Van Damme do të vijë në Kosovë.

Rama në Beograd: Macron e Scholz `kumbarët` e Marrëveshjes së Brukselit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka vazhduar turin e tij ballkanik, teksa të premten pasdite është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Beograd.

Bordi i SHSKUK-së viziton Spitalin e Gjakovës, Kryesuesi i Bordit i pakënaqur me punën

Kryesuesi i Bordit të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, Naim Bardiqi cilësoi se Spitali i Gjakovës ka pasur nënperformancë në tre muajt e ...