Postet nga: Vizitë

Nesër Kosovën e viziton presidenti i Letonisë, Policia do të ndërpres qarkullimin në disa rrugë

Policia e Kosovës ka njoftuar se nesër do të ndërpritet qarkullimi në disa rrugë pasi për vizitë në Kosovë do të jetë Presidenti i Republikës ...

Ministrja e Punëve të Jashtme e Gjermanisë do ta vizitojë Kosovën gjatë kësaj jave

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock, gjatë kësaj jave do vizitojë disa vende të Ballkanit, përfshirë Kosovën.

Presidentja Osmani me vizitë në Klinikën Emergjente në QKUK

Presidentja Vjosa Osmani dhe zëvendësministrja e Shëndetësisë, Dafina Gexha, kanë vizituar Klinikën Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).

Kurti pritet të realizojë vizitë në SHBA në pjesën e parë të vitit 2022

Kryeministri Albin Kurti pritet që të shkoj për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në pjesën e parë të vitit 2022. Kështu është bërë e ...

Ambasada e ShBA-së: Është koha të zbatohen të gjitha vendimet e Gjykatës Kushtetuese

Ambasada e ShBA-së në Kosovë ka kërkuar që të zbatohen të gjitha vendimet e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës.

Albin Kurti: Do rrisim bashkëpunimin me Shqipërinë, do kemi një sekretariat bashkëpunues

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka thënë se krizat nëpër të cilat po kalojnë Kosova dhe Shqipëria do t’i kalojnë së ...

Nënpresidentja Harris viziton kufirin jugor të Shteteve të Bashkuara

Nënpresidentja Kamala Harris mbërrit në kufirin SHBA-Meksikë, të premten në kuadrin e përpjekjeve të administratës së Presidentit Biden për të frenuar rritjen e emigrantëve ...

Wesley Clark do ta vizitojë Kosovën, pritet ta këshilloj Mehajn

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka njoftuar se ka zhvilluar një takim virtual me gjeneralin amerikan, Wesley Clark, derisa ka bërë me dije se ky i fundit ka pranuar ...