Postet nga: Vizita

Kryeministri i Spanjës tha në Beograd se përkrah Serbinë për çështjen e Kosovës

Spanja mbështet Serbinë për çështjen e Kosovës, tha kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, i cili ndodhet për një vizitë dy ditore në Beograd.

Kryeministri Kurti kthehet në Kosovë, merr pjesë në seancën plenare të Kuvendit

Kryeministri Albin Kurti është kthyer në Kosovë pas qëndrimit në Greqi prej datës 5 korrik.

Konjufca udhëton drejtë Hagës, pritet t’i takoj ish-krerët e UÇK-së

Kryeparlamentari, Glauk Konjufca do t`i vizitojë ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Hagë.

Abazoviq, Rama dhe Kovaçevski do të shkojnë bashkë në Kiev?

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq ka pranuar ftesën e presidentit të Ukrainës, Vlodimir Zelensky për të vizituar Kievin, përcjell TV21.

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz sot viziton Kosovën

Kancelari i Republikës Federale të Gjermanisë, Olaf Scholz sot do të vizitojë Kosovën.

Presidenti i Këshillit Evropian viziton Kosovën javën e ardhshme

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, pritet të qëndrojë në Kosovë më 14 dhe 15 qershor, konfirmuan burimet evropiane në Bruksel. Ai po ashtu më 15 qershor do të qëndrojë ...

Osmani në Mal të Zi për Samitin e Demokracisë të Evropës Juglindore

Presidentja e  Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Mal të Zi për të marrë pjesë në Samitin e Demokracisë të Evropës Juglindore me temë: ...

Kurti flet për vizitën e tij në SHBA: Në Kosovë do të shtohen investimet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha sot se para dy ditësh është kthyer nga vizita e tij dy javore në SHBA. Në mbledhjen e Këshillit të Pë...