Postet nga: vizita zyrtare

Dialogu e vizat, dhjetëra vizita të zyrtarëve ndërkombëtarë në Kosovë në 10 ditë

Në 10 ditët e fundit, krerët e institucioneve të Kosovës kanë pritur dhjetëra përfaqësues ndërkombëtarë të vendeve të ndryshme, përfshirë të Shteteve ...

Begaj: Shqipëria mbështet fuqimisht anëtarësimin e Kosovës në NATO

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka thënë se Kosova dhe Shqipëria meritojnë të ardhmen në Bashkimin Evropian dhe në Aleancën Veri-Atlantike (NATO).

Vizita e Presidentit të Shqipërisë, policia tregon se do të ketë ndërprerje të përkohshme të qarkullimit të trafikut

Nga dita e sotme e deri ditën e martë në vizitë zyrtare në Kosovë do të jetë presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, së bashku me ...

Vizita e Presidentit të Këshillit Evropian në Kosovë, Policia njofton për ndërprerje të përkohshme të qarkullimit në disa rrugë

Presidenti i Këshillit të Evropës, Charles Michel, sot dhe nesër do të qëndrojnë për një vizitë zyrtare në Kosovë.

Presidentja Osmani ka udhëtuar për vizitë në Panama dhe në Kosta Rika

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për një vizitë zyrtare në Panama dhe në Kosta Rika.

Zyrtari i lartë nga Izraeli fillon vizitën zyrtare në Kosovë

Një delegacion i lartë nga shteti i Izraelit ka filluar vizitën zyrtare në Kosovë gjatë ditës së sotme.

Kurti për herë të parë sot takon të dërguarin e ShBA-së, Gabriel Escobar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se sot për herë të parë do të takojë zëvendësndihmës Sekretarin e shtetit të SHBA-ve, Gabriel Escobar i ...

Vjosa Osmani udhëton për vizitë zyrtare në Gjermani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dy ditore në këtë shtet.