Postet nga: Vizita e Vuçiqit

“Teatri politik” i vizitës së Vuçiqit në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq bëri deklarata të forta gjatë vizitës në Kosovë fundjavën që lamë pas. Megjithëse në fjalimet e tij ka pë...

Serbët të painteresuar për fjalimin e Vuçiqit në Leposaviq - VIDEO

Bizneset të cilat ishin të pranishme në panairin në sallën e sporteve në Leposaviq, nuk duket se kishin intersim për fjalimin e presidentit të Serbisë Aleksandër Vuç...

Vuçiq flet për Erdoganin dhe bizneset kineze para serbëve të veriut

Gjatë fjalimit të tij para qytetarëve dhe biznesmenëve të pranishëm në tubimin në Leposaviq, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka përmendur edhe ndihmën ...

Mustafa: E papranueshme që Vuçiq flet për resurset e Kosovës si të ishin të tijat

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i quajti të papranueshme deklarimet e presidentit serb Aleksandër Vuçiq për resurset natyrore të Kosovës në vizitën e sotme.

Vuçiq i lut bizneset nga Serbia të investojnë në "Kosovë e Metohi"

Presidenti i serb Aleksandër Vuçiq, i ka lutur biznesmenët e Serbisë qendrore për të shqyrtuar mundësitë për investim në bizneset e serbëve të ...

Në pritje të Vuçiqit në Leposaviq edhe liderët serbë të veriut e ministra të qeverisë Haradinaj

Presidenti Serbisë Aleksandër Vuçiq ka arritur në sallën e sporteve në Leposaviq. Aty ai është duke vizituar panairin me produkte vendore dhe ato me veshje tradicionale.

Vuçiq flet për investime milionëshe në Trepçë

“E di çka doni të dëgjoni, por nuk mund t'jua them". Kështu iu është drejtuar presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq qindra qytetarëve të cilët ...

Vuçiq nga Ujmani komenton deklaratat e Albin Kurtit

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq lidhur me arsyet e anulimit nga ana e tij të takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dje në Bruksel, ka ...