Postet nga: Viti

Konfiskohen një kallashnikov, dy pushkë dhe dy revole

Në dy fshatra të Vitisë  pas një kontrolli të policisë janë gjetur dhe konfiskuar armë pa leje.

Në Vërban të Vitisë Është Përuruar Një Stacion Meteorologjik

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka marrë pjesë sot në përurimin e stacionit meteorologjik në fshatin Vërban, i cili do të shërbejë për ...

5 Komuna Kanë Shpenzuar për Dekorim 20 mijë Euro më Pak se Prishtina

37 mijë e 500 euro në total i ka kushtuar dekorimi i qytetit për festat e fund vitit 5 qyteteve të Kosovës: Gjilanit, Vitisë, Podujevës, Istogut e Suharekës.

U Zgjodh Kryetar më 22 Tetor, Sot Inspektoi Ujësjellësin

Shumë nga kolegët e tij janë në stres të rezultateve që do t’i marrin pas pak orësh, por Sokol Haliti ka bërë plane tjera për ...

Vitia në Debat Pernime

Vitia në Debat Pernime

Kandidatët për kryetar të komunës së Vitisë për zgjedhjet e 22 tetorit kanë paraqitur programet e tyre në Debat Pernime.

Kandidatët për Komunën e Vitisë në Debat Pernime

Kandidatët për kryetar të komunës së Vitisë për zgjedhjet e 22 tetorit do të përballen sonte në Debat Pernime prej orës 19:45 në TV21.

Fushata Kundër Kancerit të Gjirit Nis Nga Vitia

Në komunën e Vitisë është mbajtur një ecje vetëdijësuese në lidhjen me muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, me moton, “Zbulimi i Hershë...

Gjendet i Vdekur në Veturën e Tij

Kështu ka njoftuar Policia e Rajonit të Gjilanit.