Postet nga: Viti

Dy të arrestuar në Gjilan e Viti për të shtëna në dasma

Në rrugën “15 Qershori” të komunës së Gjilanit, Policia e Kosovës ka konfiskuar nga një i dyshuar një revole me gaz me tetë fishekë, pasi i njëjti ...

E shprehin gëzimin me të shtëna, përfundojnë në pranga

Policia gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar katër persona për përdorim të armëve në ahengje familjare.

Dy të arrestuar për të shtëna me armë në ahengje

Dy persona janë arrestuar nga policia pas të shtënave me armë zjarri në ahengjet e tyre famljare.

Në Viti përurohen qoshqe për shitjen e produkteve të shoqatave të grave

Komuna e Vitisë, ADA dhe UNDP kanë përuruar 13 qoshqeve në qendër të Vitisë.

Viti, kontrabandim me mallra

Një person është arrestuar  për kontrabandim me mallra në Viti.

Lagjja e Pozheranit pa rrjet të kanalizimit

Banorët e mbi 20 shtëpive të fshatit Pozheran të Vitisë që jetojnë përballë shkollës fillore “Halil Alidema”, nga fillimi i rrugës ku gjendet sheshi “Mejdi Korrani” ...

Traktori godet biçiklistin

Një aksident trafiku mes një traktori dhe një biçiklete ka ndodhur në fshatin Kabash të Vitisë.

Në Pozhoran të Vitisë përurohet E-Kiosku

Zëvendës drejtoresha e misionit të USAID-it Lisa Magno do të vizitojë Vitinë.