Postet nga: Viti

Coronavirusi - Komuna e Vitisë ankohet për mungesë bashkëpunimi ndërinstitucional

 

Pamje - Policia nis zbatimin e ndalimit të hyrje - daljeve në Viti

Policia e Kosovës ka filluar me masat për ndalimin e hyrje-daljeve të qytetarëve në Komunën e Vitisë.

Paraqitet një rast i dyshimtë, vetizolohet Emergjenca në Viti

Emergjenca në Komunën e Vitisë është vetëizoluar sot, pasi që një pacient i cili ishte kontrolluar në këtë Qendër është dërguar në QKUK si rast ...

Prokuroria: Paraqitet si pronar i kompanisë në Zvicër, ia merr 1,150 euro për një kontratë pune

Prokuroria Themelore në Gjilan i ka ngritur aktakuzë të pandehurit R.V. për përfitim të kundërligjshëm pasuror, pasi që i njëjti kishte paraqitur fakte të ...

Viti, i dyshuari godet me veturë murin e shtëpisë

Një aksident trafiku ka ndodhur mëngjesin e djeshëm në fshatin Tërpezë të Vitisë.

Babai në Lubishtë të Vitisë raporton në polici për vajzën e zhdukur para një muaji

Një vajzë në fshatin Lubishtë të Vitisë është zhdukur rreth një muaj më parë.

Arrestohet i dyshuari që hodhi fishekzjarret në oborrin e komshiut

Një rast i ngacmimi është raportuar nga ana e policisë në fshatin Kabash të Vitisë.

Zgjerohet lista kombëtare e zonave të mbrojtura

Instituti i Kosovës për Mbrojtjen e Natyrës gjatë vitit 2019 ka realizuar hulumtimin e vlerave natyrore në komunën e Prizrenit, Gjilanit dhe Vitisë.