Postet nga: Viti

Viti: Nisë dezinfektimi i hapsirave

Nisin dezinfektimet në Vitisë raporton se brenda qytetit janë parë njësi të cilat kanë dezinfektuar hapsira publike në këtë zonë.

'Made Kos', ndihmon komunën e Vitisë ta kontrollojë situatën pas coronavirusit

Coronavirusi ka prekur edhe Kosovën, dy persona janë nga komuna e Vitisë të cilët rezultatet u kanë dalë pozitiv, dhe një shtetase italiane që kishte qëndruar në ...

Coronavirusi - Komuna e Vitisë ankohet për mungesë bashkëpunimi ndërinstitucional

 

Pamje - Policia nis zbatimin e ndalimit të hyrje - daljeve në Viti

Policia e Kosovës ka filluar me masat për ndalimin e hyrje-daljeve të qytetarëve në Komunën e Vitisë.

Paraqitet një rast i dyshimtë, vetizolohet Emergjenca në Viti

Emergjenca në Komunën e Vitisë është vetëizoluar sot, pasi që një pacient i cili ishte kontrolluar në këtë Qendër është dërguar në QKUK si rast ...

Prokuroria: Paraqitet si pronar i kompanisë në Zvicër, ia merr 1,150 euro për një kontratë pune

Prokuroria Themelore në Gjilan i ka ngritur aktakuzë të pandehurit R.V. për përfitim të kundërligjshëm pasuror, pasi që i njëjti kishte paraqitur fakte të ...

Viti, i dyshuari godet me veturë murin e shtëpisë

Një aksident trafiku ka ndodhur mëngjesin e djeshëm në fshatin Tërpezë të Vitisë.

Babai në Lubishtë të Vitisë raporton në polici për vajzën e zhdukur para një muaji

Një vajzë në fshatin Lubishtë të Vitisë është zhdukur rreth një muaj më parë.