Postet nga: viti i ri shkollor

Mësimi fillon me 1 shtator, ministri Likaj tregon tri fazat e hapjes së shkollave

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, pas takimit me kryetarët e komunave, ka bërë të ditur se në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë ...

Ministri i Arsimit: Viti i ri shkollor mund të fillojë më 1 shtator, planifikohet në tri faza

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës ka bërë të ditur se në kuadër të një master plani të pë...

Shqipëria vendosi për hapjen e shkollave në shtator

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini dhe ajo e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaruan në një komunikim të përbashkët të martën hapjen e shkollave për arsimin ...

Mali i Zi e shtyn fillimin e vitit shkollor

Mali i Zi e ka shtyrë fillimin e vitit të ri shkollor më 1 tetor, pasi autoritetet shëndetësore kanë vlerësuar se fillimi i rregullt i vitit shkollor, më 1 ...

Likaj: Qeveria të vendos për mënyrën e fillimit të vitit shkollor

Ministri i Arsimit, Ramë Likaj në një takim me Drejtorët Komunal të Arsimit dhe Sindikatën e Bashkuar të Arsimit ka propozuar që Qeveria e Kosovës të vendosë ...

Hoti: Vendimi për hapjen e shkollave do të ndikohet nga gjendja epidemiologjike

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka njoftuar lidhur me mënyrën e organizmit të vitit të ri shkollor.

Librat shkollorë nuk janë dorëzuar në disa komuna

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, në ditën e parë të fillimit të vitit të ri shkollor, tha se kjo ministri ka bërë përgatitjet ...

Presidenti uron vitin e ri shkollor

Më shumë investime në cilësi, ishte lutja e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e fillimit të vitit të ri shkollor.