Postet nga: viti i ri shkollor

Gati një muaj nga fillimi i vitit të ri shkollor, Jasharaj thotë se ende ka nxënës pa tekste shkollore

Përkundër se viti ri shkollor 2023/24 ka nisur më 1 shtator ka ende nxënës që po vazhdojnë të ballafaqohen me mungesë të teksteve shkollore.

Shqipëri, nis viti i ri shkollor

Viti i ri shkollor nisi sot në Shqipëri për afro 366 mijë nxënës të arsimit 9-vjeçar dhe të mesëm.

Nagavci: Janë bërë të gjitha përgatitjet e duhura për fillimin e vitit të ri shkollor

Ministrja e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci ka uruar vitin e ri shkollor 2023/2024.

Osmani uron vitin e ri shkollor: Beteja për dije nuk përfundon kurrë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar vitin e ri shkollor i cili ka filluar sot në arsimin parauniversitar në Kosovë.

Jasharaj: Viti shkollor do të nis me vështirësi me eksperimentin e gabuar të MASHTI-it për librat

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), Rrahman Jasharaj, e ka quajtur eksperiment të gabuar vendimin e Ministrisë së Arsimit për blerjen ...

Ish-zv.ministri i Kurtit kritikon ministren Nagavci për propozimin që prindërit të blejnë librat e fëmijëve e pastaj të rimbursohen

Eksperti i arsimit, njëherësh ish-zëvendësministër i Arsimit në Qeverinë Kurti 1, Jusuf Thaçi, ka reaguar ndaj propozimit të ministres së Arsimit, Arbërie Nagavci, që ...

1 shtatori, mes grevës dhe thirrjes për mbajtje të mësimit

1 shtatori, fillimi i vitit të ri shkollor ka nisur mes grevës dhe thirrjes për mbajtje të mësimit në shkollat e Kosovës.

Ministria e Arsimit thotë se nesër do të fillojë viti i ri shkollor

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Tekonologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci ka njoftuar se nesër do të fillojë viti i ri shkollor 2022/2023.