Postet nga: virus

Microsoft paralajmëron për një virus që mund t'iu vjedhë fshehurazi paratë

Një virus në zhvillim e mashtrimit me pagesë i shpërndan fondet tuaja për shërbimet e padëshiruara premium.

Lia e majmunëve arrin në Serbi

Serbia konfirmoi të premten rastin e parë me linë e majmunëve.

Disa informacione për linë e majmunëve, sipas IKShPK-së

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike(IKSHPK) ka dhënë disa informacione për sëmundjen e lisë së majmunëve.

Pse lia e majmunëve po përhapet në Evropë dhe SHBA?

Disa raste të lisë së majmunëve janë raportuar ose dyshohen në Britani, Portugali, Spanjë dhe Shtete të Bashkuara.

Alarmante - 147 persona nën moshën 19 vjeçare janë infektuar me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

147 persona nën moshën 19 vjeçare janë infektuar me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Ambasada Amerikane në Kosovë bënë thirrje për vaksinim

Ambasada Amerikane në Kosovë ka bërë thirrje që të vazhdohet vaksinimi kundër COVID – 19.

Rregullat për udhëtimet verore në BE

Me afrimin e verës, Bashkimi Evropian po përpiqet të bëjë rregulla të unifikuara për qytetarët e BE-së që udhëtojnë brenda bllokut dhe për ...

IKShPK për virusin në Kinë: Nuk ka të prekur në Kosovë, por duhet bërë kujdes

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar se deri më tani nuk është regjistruar asnjë rast i prekur nga virus “2019-nCoV", virus ky që shë...