Postet nga: Viola Von Cramon

Kurti për aksionin e Policisë: Ky ishte një operacion kundër kontrabandës dhe kriminalitetit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me zëvendëskryeministrin për Integrime Evropiane, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, pritën në takim një delegacion të Parlamentit Evropian ...

Kurti: Njohja e shtetësisë së Kosovës nga Serbia nuk ka alternativë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë të shtunën në një takim me disa anëtarë të Parlamentit Evropian se, bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë nuk ...

Von Cramon i reagon Borrellit: BE-ja duhet të përkrahë shtetet që po luftojnë krimin e organizuar

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Viola von Cramon, i ka reaguar Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell, duke thënë se ai duhet të ...

Zymi: Nuk ka ekspertë mjedisorë nëpër institucione, Qeveria duhet t'i auditojë punësimet

Flutra Zymi, aktiviste e shoqërisë civile e ftuar në konferencën “Marrëveshja e Gjelbër Evropiane: Synimet që duhet të përmbushë Kosova drejt efikasitetit të energjisë dhe ...

Kelmendi: Kosova ka potencial të jashtëzakonshëm për energji solare

Visar Kelmendi, drejtor ekzekutiv i Green Energy Technologies, i ftuar në konferencën “Marrëveshja e Gjelbër Evropiane: Synimet që duhet të përmbushë Kosova drejt efikasitetit të energjisë ...

Çavdarbasha: Raporti i grupit punues ministror ka identifikuar shumë shkelje për të gjitha hidrocentralet

Zëvëndësministrja e Ministrisë së Mjedisit, Linda Çavdarbasha, e ftuar në konferencën “Marrëveshja e Gjelbër Evropiane: Synimet që duhet të përmbushë Kosova drejt efikasitetit ...

Haki Abazi: Ka munguar vullneti politik që mjedisi të jetë qendër e zhvillimit ekonomik të qëndrueshëm

Haki Abazi, deputet i Kuvendit të Kosovës dhe anëtar i “Grupit të Gjelbër” në kuadër të Kuvendit të Kosovës, i ftuar në konferencën “Marrë...

Viola Von Cramon: Kosova duhet të përqendrohet në energji solare dhe me erë

Viola Von Cramon – Taubadel, deputete e Parlamentit Evropian dhe anëtare e Grupit të të Gjelbërve në kuadër të Parlamentit Evropian e ftuar në konferencën “Marrëveshja ...