Postet nga: Viktima

Shpërthim në fabrikën e fishekzjarreve, 23 të vdekur - VIDEO

Të paktën 23 persona kanë humbur jetën dhe 14 të tjerë janë plagosur nga një shpërthim i madh në një fabrikë fishekzjarresh në Indi.

Prokuroria: Viktima u rrah pasi fotografoi një vajzë të zhveshur

Disa fotografi dhe video ku shihej kushërira e tyre e zhveshur lakuriq ishin motivi që tre banorë të një fshati të Ferizajt të rrihnin poseduesin e telefonit.

Dhjetë të vdekur nga një zjarrvënie e dyshuar në Japoni

Së paku 10 njerëz kanë vdekur nga zjarrvënia e dyshuar në një studio të animacionit në Kioto të Japonisë, thanë zyrtarët lokalë të emergjencës.

Rrëzimi i aeroplanit shkakton nëntë viktima në Suedi

Nëntë suedezë u vranë kur aeroplani i tyre u rrëzua pranë Umea, një qytet i vogël universitar në Suedi veriore, thanë autoritetet të dielën.

Të paktën nëntë të vdekur nga rrëzimi i një avioni në Havaji

Një avion i vogël që po barte disa persona, që dëshironin të hidheshin me parashutë, është rrëzuar në Havaji, duke lënë të vdekur të paktën ...

Pakistan: Nga shpërthimi i një bombe vriten katër pjesëtarë të ushtrisë

 

Rritet numri i protestuesve të vrarë në Sudan

Numri i të vrarëve në Sudan është rritur në 60, thonë burime spitalore që kontrollohen nga opozita, derisa forcat paraushtarake kanë hyrë në brendi të kryeqytetit Kartum.

Zjarri në një kamp të migrantëve në Bosnje lë të lënduar 29 persona

Njëzet e nëntë migrantë janë lënduar në një shpërthim të zjarrit në një kamp të migrantëve në veri-perëndim të Bosnje e Hercegovinës.