Postet nga: vijat e kuqe

Zbehja e vijave të kuqe të Vetëvendosjes së Albin Kurtit

Lëvizja Vetëvendosje, deri tani ka njoftuar se do të ketë bashkëpunim të sigurt me Vjosa Osmanin, ndërsa nuk i ka përjashtuar as koalicionet me subjektet ...

‘Vijat e kuqe’, Albin Kurti nuk e sheh PDK-në si partner koalicioni

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti në një intervistë për KALLXO.com, ka deklaruar se nuk e sheh Partinë Demokratike të Kosovës (PDK) si partner ...

Mustafa ia hoqi "vijat e kuqe" PDK-së, Hoti nuk sheh arsye për kombinime tjera në qeveri

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti lidhur me mundësinë e përfshirjes së PDK-së në Qeveri, ka thënë se koalicioni qeverisës është duke funksionuar.

Vijat e kuqe ndaj PDK-së, Mustafa thotë se Këshilli i Përgjithshëm vendos për bashkëpunim me partinë e Kadri Veselit

Shefi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se vendi gjendet në një realitet të ri, i cili nuk i duron dot qëndrimet që pamundë...

Dilemat për dialogun pa ‘vija të kuqe’

Qëndrimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian që “nuk duhet të ketë vija të kuqe” lidhur me çështjet që mund të parashtrohen në fazën ...

PSD me vijë të kuqe vetëm për PDK-në, por jo përjetësisht

Deputeti i PSD-së, Molliqaj në një intervistë dhënë për KALLXO.com ka folur edhe për koalicionet potenciale me partitë e tjera në Kosovë.

Krasniqi - Hotit: Kë po e mashtroni përveç vetvetes?

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi i ka reaguar kolegut të tij deputet nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ...

Policia shkel vijat në Gjykatë (FOTO)

Një kombi i Policisë së Kosovës ka zënë dy vende parkingu në Pallatin e Drejtësisë.