Postet nga: vidovdan

Sveçla: Djali i Vuçiqit ka hyrë si qytetar i rëndomtë, Policia e ndaloi një herë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se hyrja e djalit të presidentit serb Aleksander Vuçiq, në Kosovë, ka qenë si qytetar i rëndomtë, ...

Vuçiq pasi Policia e Kosovës ia ndaloi djalin - "Danilo është më trim se Kurti"

Policia e Kosovës e ka ndaluar sot djalin e presidentit të Serbisë, Aleksadar Vuçiq, Danilo Vuçiq, i cili mori pjesë në festën e “Vidovdanit” e cila ...

Policia, KFOR e EULEX po monitorojnë situatën në festën e Vidovdanit

Ka nisur që nga ora 7 ardhja e qytetarëve të shumtë serbë në Manastirin e Graçanicës aty ku pritet qe nga ora 9 të filloj edhe festa e Vidovdanit ...

Policia flet për angazhimet që do të merren nesër për festën e Bajramit dhe për Vidovdan

Policia e Kosovës ka njoftuar për veprimet planifikuese dhe operacionale për menaxhimin e situatës së sigurisë në vend për ditën e nesërme pë...

Aktakuzë ndaj personit që u arrestua dje gjatë manifestimit për Vidovdan

Prokuroria e Prishtinës ka ngritur aktakuzë ndaj personit i cili është ndaluar gjatë ditës së djeshme nga Policia e Kosovës në festën religjioze ortodokse të Vidovdanit.

Policia i kthen mbrapa qytetarët serbë që kanë veshur bluza me simbole e thirrje nacionaliste

Një serb është parë duke debatuar me policinë e Kosovës për shkak të bluzës më mbishkrime nacionaliste në Gazimestan të Obiliqit.

Policia mbledh bluzat e serbëve me mbishkrime nacionaliste në Gazimestan

Dhjetëra serbë janë mbledhur në Gazimestan të Obiliqit për të shënuar festën religjioze ortodokse të Vidovdanit.

FOTO - Serbët në Gazimestan të Obiliqit festojnë 'Vidovdanin'

Dhjetëra serbë janë mbledhur në Gazimestan të Obiliqit për të shënuar festën religjioze ortodokse të Vidovdanit.