Postet nga: Vezët

VIDEO: Vetura zyrtare me tabela 3Z përdoret për të blerë harxh

Një veturë zyrtare 3Z e Kosovës është parë duke u përdorur jo për atë se çka është e destinuar.

Gripi i shpezëve dhe lufta në Ukrainë rrisin çmimin e vezëve

Shpërthimet e gripit të shpezëve në Shtetet e Bashkuara dhe Francë po shtrëngojnë furnizimet globale të vezëve dhe po rrisin çmimet e tyre ndërkohë që ...

Benefitete e konsumimit të vezëve për trupin e njeriut

Konsumimi i vezëve të freskëta mbetet nga ushqimet më të preferuara. Kjo për shkak të vlerave ushqyese të rëndësishme për shëndetin tone dhe ...

Ndikimi i vezëve për zemrën

Një studim i ri australian i botuar në American Journal of Nutrition Clinical ka përfunduar se konsumimi i 12 vezëve në javë nuk rrit faktorët e rrezikut kardiovaskular ...

Presidenti Reagon për Sulmin me Vezë ndaj Ambasadores Çitaku

Ambasadorja e Kosovës në SHBA Vlora Çitaku mbrëmë u sulmua me vezë nga Vlerta Avdili e cila e quajti ambasadoren kriminele dhe përgjegjëse për vdekjen ...

Arrestim për Kontrabandim të 72 Mijë Vezëve

Policia në raportin e përditshëm njofton se ka arrestuar tre persona në fshatin Stanqiq të Gjilanit nën dyshimet e kontrabandimit me vezë.

Në Treg Vetëm Vezët me Kod

Që nga dita e sotme, të gjitha vezët që do të gjenden në treg pa shifrën e prodhuesit do të konfiskohen dhe asgjësohen nga Inspektorati i Agjencisë ...

Vezët për Përpunim Shiten për Konsum në Kosovë

Shoqata e Shpendarëve të Kosovës ka shprehur shqetësimin e saj rreth importit të kohëve të fundit të vezëve dhe destinimit të tyre për konsum ...