Postet nga: Veturat Elektrike

Turqia lanson automjetin TOGG

Turqia po bën histori me TOGG, automjetin e saj të parë elektrike dhe të parin të prodhuar ndonjëherë nga industria e automomjeteve turke. Mirëpo, kritikët thonë ...

Ford do rishikojë strategjinë e shitjes së veturave elektrike

Muajin e kaluar, Ford zuri vendin e dytë në tregun amerikan të automjeteve elektrike dhe ambiciet e tyre në të ardhmen janë jashtëzakonisht të mëdha, raporton Electrek.

TAXI TESLA e vendos Kosovën në epiqendër të zhvillimeve globale teknologjike - VIDEO

Pa ndotje, shpejtë, komfor e sigurt. E dini tashmë për kë flitet. Për “Tesla” veturën, revolucionin e shekullit të ri në fushën e teknologjisë e të ...

Veturat elektrike lënë pas për shitje ato me karburante në Francë

Modelet elektrike dhe hibride së bashku janë më të kërkuara sesa ato me benzinë.

Komuna e Prishtinës reagon pas kërkesës së LVV-së për hetim të thirrjes për veturat taksi elektrike

Komuna e Prishtinës ka reaguar pas vendimit të grupit të këshilltarëve të Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin e kësaj komune, që ka kërkuar hetim ...

LVV-ja e Prishtinës dërgon në polici thirrjen e komunës për veturat taksi elektrike

Grupi i këshilltarëve të Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin Komunal të Prishtinës, përmes një postimin në Facebook njofton se, sot kanë paraqitur në Krimet Ekonomike ...

Tesla ka rritur çmimet e makinave – automjeti më i lirë fillon nga çmimi prej rreth 46 mijë dollarë

Tesla ka rritur çmimet në të gjithë linjën e saj të automjeteve elektrike.

Opel do të kalojë plotësisht në vetura elektrike deri në vitin 2028

Kompania thotë se qëllimi i tyre përfundimtar është të ofrojnë automjete elektrike që plotësojnë në mënyrë perfekte të gjitha nevojat e klientëve – në të ardhmen, ...