Postet nga: Vetura

Heshtja e autoriteteve të Kosovës për targat jolegale në veri

Në komunat veriore të Kosovës, Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan, vazhdojnë të qarkullojnë automjetet me targa jolegale, me akronimin "KM" (Mitrovica e Kosovës), të ...

Aksident në aksin Cërrik-Gramsh, mjeti del nga rruga dhe shpërthen në flakë

Një automjet ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga në aksin Cërrik-Gramsh.

Vushtrri, aksident mes një traktori dhe dy veturave, 5 të lënduar

Një aksident ka ndodhur në mes të dy veturave dhe të një traktori në rrugën nacionale Mitrovicë- Prishtinës, në fshatin Pestovë.

Vetura godet një fëmijë në Prizren

Një fëmijë është goditur nga një veturë në Prizren gjatë ditës së djeshme.

Vetura ‘tymos’ Prishtinën (VIDEO)

Në lagjen Ulpiana në kryeqytet një veturë është parë duke liruar shtëllunga tymi.

Veturës së EULEX-it nuk i pritet në semafor, kalon në të kuqen

Një veturë e misionit ndërkombëtar EULEX ka shkelur rregullat e trafikut këtë mëngjes.

Digjet një veturë në Ferizaj

Një veturë është përfshirë nga zjarri në fshatin Varosh të Ferizajt.

Keni mbetur me rezervë, mësojeni cilën veturë mund ta vozisni më gjatë

Sa herë mendoni për nivelin e karburantit në rezervuar, ndodh që të ndizet drita indikatore.