Postet nga: Vetura

Prishtinë: Dyshohen se vodhën veturën, më pas u aksidentuan me të

Tre persona po dyshohen se duke kërcënuar me armë kanë vjedhur një veturë, me të cilën më pas u aksidentuan.

Prishtinë, gëzhojat e plumbave bien në dritare të banesave e në vetura - FOTO

Gëzhoja e një plumbi qorr të shkrepur mbrëmë gjatë festës së ndërrimit të motmoteve, ka rënë mbi veturën e një qytetari në Prishtinë.

Pagoi afër 30 mijë euro për dy vetura, i dyshuari nuk ia solli ato

Një person në Pejë ka raportuar se me datë 09.22.2022 se me një burrë ka bërë një marrëveshje gojore për blerjen e dy veturave.

Nuk përfilli urdhërat e policisë, i dyshuari goditi veturën zyrtare

Një burrë dyshohet se ka goditur me automjetin e tij një veturë zyrtare të policisë, përderisa nuk ka përfillur urdhërat e tyre.

I konvertoi targat ilegale në RKS, digjet vetura në Leposaviq

Një veturë është djegur sot rreth orës 04:00 të mëngjesit, në Leposaviq. Sipas Policisë së Kosovës, kjo veturë sapo kishte bërë konvertimin nga targat ilegale në RKS.

E mori veturën me qira dhe nuk e ktheu, arrestohet një person në Prishtinë

Është arrestuar dje një person në Prishtinë, pasi që i njëjti më 19 tetor 2022 dyshohet se kishte marrë një veturë me qira por nuk e kishte kthyer.

Inspektorati Shëndetësor me vetëm një veturë

Inspektorati Shëndetësor në kuadër të Ministrisë së Shëndetësisë ka vetëm një veturë në dispozicion për të kryer inspektime në terren.

OSBE: Vetura që u kap me marihuanë në Serbi, nuk ishte e misionit

Pesë persona janë arrestuar në Beograd javën e kaluar. Ata po dyshohen se kryer veprën penale të prodhimit dhe shpërndarjes së paautorizuar të lëndës narkotike.