Postet nga: veton elshani

Zubin Potok, konfiskohen 2,000 kg duhan

Mbi 2,000 kg duhan janë konfiskuar sot në fshatin Uglar të komunës së Zubin Potokut.

Konvertimi i targave në veri, arrin në mbi 2 mijë regjistrimi i automjeteve me ‘RKS’

Gjatë ditës së sotme ka arritur në mbi 2 mijë numri i automjeteve të regjistruara me ‘RKS’, nga targa ilegale sa kanë qenë duke funksionuar deri më tash.

Mbrëmë në Mitrovicë të Veriut është raportuar për dy detonime

Mbrëmë pas mesnate është raportuar për dy detonime, në Mitrovicën e Veriut.

Regjistrohet një shpërthim në Mitrovicë të Veriut

Në orët e mbrëmjes mes ditëve e mërkurë e enjte, në Mitrovicën e Veriut është regjistruar një shpërthim.

Drejtori i Policisë flet për telefonatën mes nënkolonelit Veton Elshani dhe priftit të Manastirit të Banjskës

Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha në KallxoPërnime ka rrëfyer për telefonatën e realizuar mes zv.drejtorit të Policisë së Kosovës në rajonin ...

Policia e Kosovës: Situata e sigurisë në veri është e qetë, por delikate

Policia e Kosovës konsideron se situata e sigurisë në veri të vendit është e qetë, por delikate.

VIDEO - Jepen detaje të reja për aksionin e sotëm në veri, u bastisën disa lokacione

Policia e Kosovës ka kryer bastisje në 8 lokacione të ndryshme lidhur me sulmin terrorist që u krye në Banjskë të Zveçanit më 24 shtator 2023.

Përfundojnë bastisjet në 13 lokacione në veri

Policia e Kosovës sot ka kryer bastisje në 13 lokacione në veri të Kosovës.