Postet nga: Vetëvendosje

VV: Procesi i rekrutimit të noterëve të rinj është i komprometuar

Lëvizja Vetëvendosje ka adresuar kritika ndaj ministrit të Drejtësisë, Abelard Tahiri për procesin e rekrutimit të noterëve, duke thënë se i tërë procesi ë...

VV pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese: Zgjidhja e vetme janë zgjedhjet

Lëvizja Vetëvenosje ka dalë në një konferencë të jashtëzakonshme pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për të shpallur jo kushtetues ekipin negociator për dialogun me ...

Varrezat e dëshmorëve në Fushë-Kosovë mbulohen nga uji

Lëvizja Vetëvendosje, dega në Fushë-Kosovë, ka reaguar pas vërshimit të varrezave të martirëve dhe dëshmorëve të qytetit.

Ish-deputetja Labinotë Demi Murtezi aderon në VV

Ish deputetja, Labinotë Demi Murtezi është bërë pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje.

Nuredin Lushtaku dëgjohet duke i thënë asamblistes: Mbylle gojën!

Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Skenderaj ka nxjerrë një video incizim nga mbledhja e Kuvendit Komunal të Skenderajt, ku pretendojnë se asamblistët e kësaj partie, Vjollca Ramaani ...

Dhjetëra studentë e inxhinierë i bashkohen Vetëvendosjes

Sot në Lëvizjen Vetëvendosje janë anëtarësuar dhjetëra të rinj, ndër ta asistentë, inxhinierë e studentë të drejtimeve të ndryshme nga Universiteti i Prishtinës.

Dy të arrestuar në protestën e Vetëvendosjes në Tiranë

Dy persona janë arrestuar pas protestë së së sotme të Lëvizjes Vetëvendosje të mbajtur në Tiranë.

Përfundon protesta e Vetëvendosjes kundër Vuçiqit dhe Dodikut në Tiranë (FOTO)

Ka përfunduar protesta e Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë kundër presidentit serb, Aleksandar Vuçiq dhe atij të Bosnjës, Milorad Dodik.