Postet nga: Vetëvendosje

Albin Kurti e Albulena Haxhiu në Arrest Shtëpiak

Një kolegj prej tre gjykatësve i supremes ka vendosur ta përmbysë vendimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë ndaj Albin Kurtit dhe Albulena Haxhiut.

Vetëvendosje: Votimet për Bordet, Ndarje e Hises LDK- PDK- Lista Serbe

Ndërsa për deputetët që u arrestuan pasi hodhën gaz lotsjellës në seancë, Çaushi tha se kanë vepruar “në përputhje me detyrën”.

Nga Gjilani, Opozita u ‘Bllokon’ Rrugën Marrëveshjeve

Nga Gjilani, Opozita u 'Bllokon' Rrugën Marrëveshjeve

Në protestën e mbajtur në Gjilan, tre liderët e opozitës kanë kritikuar kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa dhe zëvendësin e tij, Hashim Thaçi, ...

Ismajl Kurteshi në Protestë nga Arresti Shtëpiak

Gjykata e Apelit e ka kthyer në rivendosje rastin lëndën ndaj Kurteshit, por avokatja e tij sipas detyrës, Teuta Zhilipotoku, tha se nuk ka marrë ndonjë vendim ...

Fotografi nga Protesta në Gjilan

Ekipi i KALLXO.com ka fotografuar nga lart praninë e protestuesve në sheshin kryesor të Gjilanit.

Liderët Opozitarë Arrijnë në Gjilan (FOTO)

Visar Ymeri i Vetëvendosjes, Ramush Haradinaj i AAK-së dhe Fatmir Limaj i NISMA-s kanë arritur në sheshin kryesor të Gjilanit ku po mbahet protesta.

Mbetet në Fuqi Paraburgimi për Albulena Haxhiun

Gjykata e Apelit la sot në fuqi paraburgimin për deputeten e “Vetëvendosjes” Albulena Haxhiun.

Bislimi: Mustafa po e Pret Babadimrin për Realizim të Punësimeve!

Bislimi: Mustafa po e Pret Babadimrin për Realizim të Punësimeve!

Partia më e madhe opozitare në vend “Vetëvendosje” doli sot me vlerësimin e saj për 1 vit qeverisje të Isa Mustafës.