Postet nga: Vetëvendosje

Opozita Nuk Heq Dorë Nga Kërkesa për Largimin e Qeverisë

Partia më e madhe opozitare Vetëvendosje, ka mbajtur sot konferencën e fundit për këtë vit në të cilën foli për zhvillimet e në 2015.

Lirohen Dy Deputetë të Vetëvendosjes

Dy deputetët e Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Ismajl Kurteshi dhe Fisnik Ismaili, janë liruar nga Gjykata Themelore në Prishtinë.

Visar Ymeri: Kosova ka Nevojë për Dialog me Serbët e Kosovës

Visar Ymeri: Kosova ka Nevojë për Dialog me Serbët e Kosovës

Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Visar Ymeri, tha se në Kosovë ka nevojë për dialog në mes autoriteteve kosovare dhe serbëve në Kosovë me qëllim të ...

1 Muaj Paraburgim Zyrtarit të Vetëvendosjes

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji koordinatorit të sekretariateve të vetëvendosjes, Nol Nushi, për shkak të dyshimit se ka kryer ...

Gjykata Vendosi për Albin Kurtin

Deputetit të Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, i është vazhduar arresti shtëpiak.

Kërkohet Paraburgim për Zyrtarin e Vetëvendosjes

Prokurori i Prokurorisë Themelore e Prishtinës, Blerim Igrishta, ka kërkuar nga gjykata që t’ia caktojë masën 30 ditëshe të paraburgimit Nol Nushit, Koordinator i Sekretariateve të ...

Opozita Kërkon Largimin e Mustafës e Thaçit nga Qeveria

Në deklaratë, opozita thotë se edhe më herët ka argumentuar se marrëveshja e 25 gushtit me Serbinë e nënshkruar nga Isa Mustafa dhe Aleksandër Vuçiq në ...

Kushtetuesja Vendosi Për Asociacionin!