Postet nga: veteranët

Tahiri: Të mërkurën votohet Trust-i

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës Albelard Tahiri, ka njoftuar që të mërkurën më 22 qershor Kuvendi i Kosovës e ka në rend dite ...

Kurti për veteranët: S'merret pagë për diçka që është bërë para 23 vjetësh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë për media sot tha se fjala veteran dhe fjala pagë nuk mund të jenë në të njëjtën fjali.

Qeveria deklarohet pas takimit me veteranët: Biseduam për pastrimin e listave

Qeveria e Kosovës është deklaruar për takimin e sotëm të kryeministrit Albin Kurti me udhëheqësit e kategorive të dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtarë të ...

Nuk arrihet dakordim në mes OVL UÇK-së dhe Kurtit, do të vazhdojnë protestat

Ushtruesi i Detyrës së Kryetarit të Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës, Faton Klinaku, pas takimit më shumë se 2-orësh me kryeministrin e vendit, Albin Kurti, ka treguar se ...

Konjufca e ndërpren seancën – Nuk ka kushte për të vazhduar

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka ndërprerë punimet e seancës së Kuvendit, pasi sipas tij nuk ka kushte për të vazhduar më tutje.

Veteranëve protestues u shkon letra me ftesën zyrtare të Kurtit për takim

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Faton Klinaku ka pranuar ftesën zyrtare për ...

Klinaku për deklaratën e Kurtit: Presim ftesë zyrtare nga ai

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Faton Klinaku ka thënë se është duke i ...

Kurti: Buxheti i mbrojtjes së vendit është më i vogël se buxheti për kategoritë e dala nga lufta

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se respekti ndaj kategorive të dala nga lufta po shprehet me buxhet duke shtuar se numri i veteranëve të UÇK-së është ...