Postet nga: veteranët

Gashi: Të ndërpritet urgjentisht trajtimi i ligjit për pagën minimale

Kryetari i grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka propozuar që të ndërpritet trajtimi i ligjit për pagën minimale.

PDK kërkon të anulohet seanca e sotme për shkak të protestës së veteranëve të UÇK-së

Kuvendi i Kosovës ka filluar punimet e seancës së sotme në kohën kur në oborrin e Kuvendit janë duke protestuar veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovë...

Klinaku: Nuk e kemi ndërmend të ndalemi përballë çdo qeverie e çdo kryeministri

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-së së UÇK-së, Faton Klinaku, ka thënë se janë duke protestuar sot pasi sipas tij janë duke u shkelur të drejtat ...

Murati: Për veteranët e vërtetë, pensioni 170 euro nuk është i dinjitetshëm

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka thënë se duhet të ketë pastrim të listave të veteranëve të luftës, të dallohet kush ka luftuar vërtetë për ...

Miratohet në parim projektligji që i lë veteranët jashtë pagës minimale

Me 68 vota pro, asnjë kundër dhe gjashtë abstenime, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar në parim Projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale në Kosovë.

PDK nuk merr pjesë në seancë, kundërshton mospërfshirjen e veteranëve në pagën minimale

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka njoftuar që grupi parlamentar i PDK-së nuk do të marrë pjesë në seancën e sotme të Kuvendit, për ...

OVL-UÇK: Nesër nuk ka protestë, thirrje deputetëve të mos miratohet ligji për pagën minimale

Ushtruesi i Detyrës së kryetarit të OVL–UÇK, Faton Klinaku ka njoftuar se nesër (e martë), Organizata e Veteranëve të së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ...

Tahiri: Albin Kurti nuk mund ta pastrojë 'turpin' ndaj veteranëve me vizita te varrezat e dëshmorëve

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri ka kritikuar kryeministrin e vendit për vizitat që sot ai i ka bërë tek varrezat ...