Postet nga: veteranët

OVL e UÇK-së i përgjigjen Kurtit për propozimin rreth pensioneve të veteranëve

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku, ka bërë të ditur se i kanë kthyer pë...

Veteranët ende pa përgjigje për propozimin e Kurtit

Organizata e Veteranëve të UÇK-së, nuk i kanë diskutuar ende dy propozimet e dërguara nga kryeministri Albin Kurti e të cilat kanë të bëjnë për ...

Daut Haradinaj reagon pas kërkim faljes së Muratit

Ish-Gjenerali i UÇK-së, Daut Haradinaj ka reaguar ndaj deklaratës së ministrit Hekuran Murati i cili u ka kërkuar falje luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovë...

Ministri Murati u kërkon falje luftëtarëve të UÇK-së

Ministri i Financave, Hekuran Murati u ka kërkuar ndjesë luftëtarëve të Ushtrisë Çlirmtare të Kosovës(UÇK) për shkrimet që kishte bërë para disa ...

Tahiri: Të mërkurën votohet Trust-i

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës Albelard Tahiri, ka njoftuar që të mërkurën më 22 qershor Kuvendi i Kosovës e ka në rend dite ...

Kurti për veteranët: S'merret pagë për diçka që është bërë para 23 vjetësh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë për media sot tha se fjala veteran dhe fjala pagë nuk mund të jenë në të njëjtën fjali.

Qeveria deklarohet pas takimit me veteranët: Biseduam për pastrimin e listave

Qeveria e Kosovës është deklaruar për takimin e sotëm të kryeministrit Albin Kurti me udhëheqësit e kategorive të dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtarë të ...

Nuk arrihet dakordim në mes OVL UÇK-së dhe Kurtit, do të vazhdojnë protestat

Ushtruesi i Detyrës së Kryetarit të Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës, Faton Klinaku, pas takimit më shumë se 2-orësh me kryeministrin e vendit, Albin Kurti, ka treguar se ...