Postet nga: Vesel Ismaili

Gjykimi ndaj ish-drejtorit të Arsimit në Drenas për shpenzimin e mijëra eurove pa tender

Ish-drejtori i Drejtorisë së Arsimit në Komunën e Drenasit, Sadik Tahiraj, është ulur në bankën e të akuzuarit për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

VIDEO: Tensione në përfundim të gjykimit për vrasjen e Naim Hajrizit

Me seancën e sotme ka përfunduar procesi gjyqësor maratonik lidhur me vrasjen e Naim Hajrizit.

Rrëfimet e dëshmitarëve se si i morën vizat italiane nga të akuzuarit e grupit të Ukë Rugovës

Gjykimi ndaj Ukë Rugovës, Astrit Haraqisë, Izet Beqirit, Florian Petanit e Qefser Bahollit vazhdoi me dëgjimin e 4 dëshmitarëve.

Dëshmitari pranon që bëri fushatë për LDK-në dhe mori vizë italiane nga Astrit Haraqija

Një dëshmitar që doli sot para gjykatës për dëshmuar në rastin e aferës me viza italiane ka pranuar se e kishte marrë një vizë italiane ...

Dëshmitarja: Pasaporta më humbi në Ambasadë, u gjet te djali i Ibrahim Rugovës

Në Gjykatën e Prishtinës ka vazhduar gjykimi i Ukë Rugovës dhe 4 të akuzuarve, të akuzuar për mashtrim me viza Schengen.

Gjykimi i policit të Skenderajt për marrje ryshfeti, dëshmon kolegu i tij

Në gjykimin për shpërdorim të detyrës zyrtare të policit të stacionit policor të Skenderajt, Isa Jashari, sot ka dëshmuar N.M., koleg i të akuzuarit në ...

14 të akuzuarit për viza në grupin e Ukë Rugovës dalin para gjyqit

14 të akuzuar për aferën e vizave dolën sot për herë të parë në gjykatë në përbërje të plotë, pas dy seancave të dështuara.

Vrasja në ‘Shega’: Mjeku ligjor tregon plagët që u shkaktuan nga plumbat

Në procesin gjyqësor kundër Besim e Besart Istrefit dhe Jeton Saraçit, të akuzuar për vrasjen e Nazim Gërvallës dhe Lutfi Saraçit, u dë...