Postet nga: Vesel Ismaili

Ish-deputeti M.Z. i akuzuar për viza gjermane: 900 dëshmitarë nuk ia kanë ftuar as Karaxhiqit

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, M.Z., i është ankuar të të mërkurën gjykatës në Prishtinë për numrin e madh të dëshmitarëve që ...

2 mijë euro gjobë për 20 gramë marihuanë

4 vite, 1 muaj e 1 ditë pas ngritjes së aktakuzës  Gjykata e Prishtinës gjeti fajtor Liridon Borovcin për shitblerjen e narkotikëve.

VIDEO - Krejt çka ndodhi në seancën e zhurmshme të dënimit të grupit ‘Syri i Popullit’

Një vit e 10 muaj pas ngritjes së aktakuzës, Avni Llumnica, Murat Jashari, Sadri Ramabaja, Bajrush Konjusha, Ragip Sallova, Halim Halimi dhe Behxhet Luzha janë gjetur për pjesëmarrje ...

40 vjet burg për vrasjen dhe djegien e Naim Hajrizit

Gëzim Retkoceri është dënuar me 30 vjet burgim për herë të dytë për vrasjen e Naim Hajrizit në fshatin Llugaxhi të Lipjanit në vitin 2009.

Gjykimi ndaj ish-drejtorit të Arsimit në Drenas për shpenzimin e mijëra eurove pa tender

Ish-drejtori i Drejtorisë së Arsimit në Komunën e Drenasit, Sadik Tahiraj, është ulur në bankën e të akuzuarit për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

VIDEO: Tensione në përfundim të gjykimit për vrasjen e Naim Hajrizit

Me seancën e sotme ka përfunduar procesi gjyqësor maratonik lidhur me vrasjen e Naim Hajrizit.

Rrëfimet e dëshmitarëve se si i morën vizat italiane nga të akuzuarit e grupit të Ukë Rugovës

Gjykimi ndaj Ukë Rugovës, Astrit Haraqisë, Izet Beqirit, Florian Petanit e Qefser Bahollit vazhdoi me dëgjimin e 4 dëshmitarëve.

Dëshmitari pranon që bëri fushatë për LDK-në dhe mori vizë italiane nga Astrit Haraqija

Një dëshmitar që doli sot para gjykatës për dëshmuar në rastin e aferës me viza italiane ka pranuar se e kishte marrë një vizë italiane ...