Postet nga: Vërshimi

Foto: KALLXO.com

Shiu shkakton vërshime në rrugët e Prishtinës

Pjesë të ndryshme të Kosovës janë përfshirë sot pasdite me mot me shi.

VIDEO: Vërshohet lagjja "Fidanishte" në Pejë

Lagjja “Fidanishte” në Pejë është vërshuar nga shiu, i cili ka rënë para pak çastesh.

Këshilli në Itali vërshohet nga uji menjëherë pas refuzimit të masave ndaj ndryshimit klimatik

Këshilli regjional i Venetos, me lokacion në kanalin e madh të Venecias, është vërshuar nga uji për herë të parë në histori të martën mbrëma, ...

VIDEO: Shiu shkakton dëme të mëdha në Fakultetin e Shkencave Matematike- Natyrore

Shiu i rrëmbyeshëm që ra mbrëmë dhe që vazhdoi edhe sot ka shkaktuar dëme të mëdha në Fakultetin e Shkencave Matematike-Natyrore të Universitetit të Prishtinë...

Uji vërshon kampusin universitar në Prishtinë

Një qytetar ka dërguar foto në KALLXO.com, ku shihet që kampusi universitar në Prishtinë është vërshuar nga uji.

(VIDEO) Zv.drejtori: Vërshimi i shkollës ‘Ismal Qemali’ rrezikoi nxënësit

Përmbytja nga uji e shkollës fillore në kryeqytet ka mundur të përfundojë në tragjedi për shkak të kontaktit të rrymës me ujin në bodrum.

Uji Vërshon Rrugën Hyrëse në Pejë

Uji Vërshon Rrugën Hyrëse në Pejë

Një gyp i ujësjellësit ka shpërthyer duke shkaktuar vërshimin e një pjesë të rrugës hyrëse në Pejë nga drejtimi i Prishtinës.