Postet nga: vërshime

Dy persona sulmojnë një tjetër në Istog, nuk e lejuan të hapte kanal që të largohej uji i vërshimeve

Në shumë qytete të Kosovës, si pasojë e vërshimeve që ndodhën ditëve të fundit, qytetarët u detyruan që të hapnin kanale të ndryshme që të ...

Reshjet e shiut, rrjedh uji nga tavanet e dy klinikave të ShSKUK-së

Si pasojë e reshjeve të shiut ka pasur rrjedhje të ujit në Klinikën e Syve dhe atë të Otorinolaringologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Situata me reshjet, Komuna e Prishtinës thotë se gjendja është e menaxhueshme dhe nën kontroll

Drejtori i Shërbimeve Publike në Komunën e Prishtinës, Ilirik Musliu ka njoftuar se gjendja me reshjet e shiut në kryeqytet është nën kontroll.

Pas 16 orësh kërkim, policia gjen trupat e babait dhe të birit që i mori rrjedha e ujit në Shkodër - VIDEO

Policia e Shqipërisë ka njoftuar se pas 16 orësh kërkimi, u bë e mundur gjetja e dy trupave (babë e bir) në Malësi të Madhe të Shkodrë...

Paralajmërohet mundësia për vërshime në Kosovë

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës, pas mesnatës ka njoftuar se reshjet e shiut pritet që të vazhdojnë edhe gjatë ditëve në vijim, të cilat sipas tyre do të ...

Zonat e Kosovës që mund të përballen me vërshime të shpejta

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar që nga sonte deri më 27 shtator mund të krijohen vërshime të shpejta që mund të shkaktojnë vështirësi dhe probleme.

Ministrat Krasniqi dhe Sveçla vizitojnë komunat që pësuan nga përmbytjet e shiut

Qeveria e Republikës së Kosovës ka njoftuar se ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka vizituar sot komunat e prekura nga përmbytjet e shiut, pë...

Komuna e Rahovecit kërkon ndihmën e Qeverisë pas përmbytjeve nga shiu

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka kërkuar përkrahjen e Qeverisë së Kosovës pas përmbytjeve që janë shkaktuar në këtë komunë nga reshjet ...