Postet nga: Veriu i Kosovës

'The Telegraph' për situatën në veri të Kosovës: Ndër kufijtë më të paqëndrueshëm në kontinentin europian

"Para se policia kosovare fillon patrullimin e saj në kufi me Serbinë, ata ngarkojnë veturën me armatim: AK-47 janë të lidhur në ulëset e pasme të veturës, ...

Po krijohet një atmosferë paniku dhe frike në veri para votimeve të 21 prillit, thotë Shtuni

Eksperti i sigurisë ndërkombëtare, Adrian Shtuni, e interpreton rastin e e gjetjes së një eksplozivi nën veturën e një zyrtari serb si një përpjekje pë...

Partia e Aleksandar Jabllanoviq me thirrje për qytetarët serbë që ta bojkotojnë regjistrimin e popullsisë

Partia e Serbëve të Kosovës iu ka bërë thirrje qytetarëve serbë që të bojkotojnë regjistrimin e popullsisë, i cili do të fillojë nga nesër, më 05.04.2024 ...

I digjet vetura me targa të Serbisë një zyrtari policor në Mitrovicë të veriut

Një zyrtar policor në Mitrovicë të veriut ka raportuar se më 03.04.2024 është përfshirë nga zjarri vetura e tij me targa të Serbisë.

Kurti në veri: E ardhmja e vendit është përgjegjësi e të gjithëve

Kryeministri, Albin Kurti ka vizituar komunat në veri të Kosovës përfshirë vendin ku u vra polici Afrim Bunjaku më 24.09.2023 gjatë sulmit terrorist në Banjskë.

Kurti: Nuk pres nga ShBA ta shohin Beogradin me sytë e Albin Kurtit

Kryeministri i vendit, Albin Kurti në një intervistë për emisionin “Public Square” ka deklaruar se nuk pret nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës që ta shohin Beogradin zyrtar ...

EULEX-i angazhon ekip të specializuar në veri të Kosovës

Misioni i Bashkimi Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), ka bërë të ditur se është përforcuar me një ekip të specializuar prej gjashtë këshilltarë...

Ka arritur në 2,222 numri i automjeteve të regjistruara me targa zyrtare RKS në veri të Kosovës

Qytetarët e veriut të vendit vazhdojnë të heqin dorë nga tabelat ilegale me akronime në serbisht të qyteteve të Kosovës dhe t’i regjistrojnë ato me targa të ...