Postet nga: Veriu i Kosovës

Qeveria e Kosovës, 1 Milion Euro për Shpenzimet e Rrymës në Veri

Qeveria e Kosovës ka ndarë 1 milion euro për mbulimin e shpenzimeve të furnizimit me energji elektrike për komunat serbe në veri.

Pacolli i Quan ‘të Pamatura’ Deklaratat e Homologut Austriak Rreth Veriut të Kosovës

Shefi i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli, ka reaguar ndaj deklaratave të zëvendëskancelarit të Austrisë lidhur me Kosovën, për të cilën raportuan mediat.

Shantazhi i Serbisë Përmes Rrymës së Veriut

Në fund të vitit 2010, ligjet e energjisë janë ndryshuar për të filluar reformimin e sektorit të energjisë sipas direktivave të BE-së dhe për herë të parë janë specifikuar ...

Panairi Dimëror në Veri

Afro 40 biznese vendore nga shtatë komuna në rajonin e veriut, do ta prezantojnë mallin e tyre nga industria ushqimore e deri tek zejet dhe punimet artizanale për tri ditë ...

Selimi: Shërbimi Sekret Rus nuk Është më Sekret

Pasi BIRN publikoi dje një hulumtim për grupe të momarkistëve serbë dhe djathistëve britanikë që po përgatisin për rezistencë popullatën serbe në veri, duke ...

Monarkistët Serbë, Djathtistët Britanikë Komplotojnë 'Rezistencë' në Kosovë

Lart mbi qytetin e ndezur të Mitrovicës, në pjesën veriore të lumit Ibër që i ndan shqiptarët dhe serbët në Kosovë, qëndron kisha moderne ...

Serbëve të Kosovës u Mohohet Liria Politike

Vetëm kur mund të mendoni se nuk është më e nevojshme të flitet për lirinë e fjalës dhe lirinë e shprehjes në Europën e shekullit 21, Ballkani ë...

Sulmohet me Armë Policia në Veri

Një patrullë e policisë së Kosovës është sulmuar mbrëmë në afërsi të Zubin Potokut, në veri të Kosovës, përderisa ishte në lëvizje, nga persona ...