Postet nga: verifikimi i votave

KQZ nis verifikimin e zarfeve të ardhura nga Serbia

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka bërë të ditur se ka filluar shqyrtimin dhe vlerësimin e zarfeve me fletëvotime që kanë ardhur nga Serbia.

KQZ demanton mediat serbe rreth fletëvotimeve nga Serbia

Përderisa janë duke vazhduar hetimet lidhur me dyshimet për helm në zarfet me vota të ardhura nga Serbia për zgjedhjet e 6 tetorit, mediat serbe po raportojnë se ë...

Rrëfimi i monitorueses që ishte brenda qendrës me votat e helmuara

Qendra për verifikimin e votave për zgjedhjet e 6 tetorit u përfshi në një incident këtë të diel, sapo nisi hapja e zarfeve të cilat janë dë...

VV: Pakot me fletëvotime nga Serbia janë sjellë kundërligjshëm

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me rastin e sotëm në Qendrën e verifikimit të votave ku dyshohet për helmim të zarfeve me vota të ardhura ...

KQZ pret sqarimin e incidentit për vazhdimin e verifikimit të votave nga jashtë Kosovës

Kryeshefi ekzekutiv i Sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi lidhur me incidentin ku dyshohet për helmim të zarfeve që kanë ardhur nga Serbia për zgjedhjet e 6 tetorit, ka thë...

Dy shtatzëna në mesin e verifikuesve që dyshohet se u helmuan nga kutitë me vota të ardhura nga Serbia

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se në Klinikën Infektive sot janë lajmëruar 9 pacientë që dyshohet se janë helmuar nga kutitë ...

Dyshimet për helmim policia bllokon qendrën e verifikimit të votave

Në Qendrën e verifikimit të votave ka nisur ekzaminimi nga institucionet gjegjëse, pasi është ndërprerë procesi i verifikimit të votave të ardhura nga Serbia, për shkak ...

Mbi 20 zyrtarë helmohen nga votat nga Serbia

Incidenti në Qendrën e verifikimit të votave ku raportohet se janë helmuar mbi 20 zyrtarë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për shkak të kundërmimit të zarfeve që kanë ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!