Postet nga: Veri

Pamje - Aksion i gjerë i Policisë kundër kontrabandës në veri

Një aksion i gjerë i Policisë së Kosovës kundër kontrabandës ka nisur mëngjesin e sotëm në veri të Mitrovicës.

Digjet vetura e zv/ministrit të Punës në Zubin Potok

Një automjet me targa KM, pronë e zëvendësministrit për Punë dhe Mirëqenie Sociale në Qeverinë e Kosovës, është përfshirë nga flakët mbrëmë ...

Certifikohen kandidatët e Listës Serbe për zgjedhjet në veri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar katër kandidatët e Listës Serbe, të cilët kandidojnë për komunat veriore, në zgjedhjet e parakohshme.

Asnjë parti serbe nuk guxon ta sfidojë Listën Serbe

Aplikimi i vetëm një subjekti politik serb, Listës Serbe, për certifikim të subjekteve politike që duan të marrin pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar ...

KFOR sqaron prezencën e ushtarëve shqiptarë në veriun e Kosovës

Një grup i ushtarëve shqiptarë të KFOR-it është parë në Mitrovicën e Veriut gjatë ditës sotme ndërsa KFOR ka kërkuar që kjo ngjarje të mos ...

Hoti: Personi i zhdukur në veri nuk ka afërsi më ish-liderin serb të vrarë, Oliver Ivanoviq

Raportimet e mediave se gjatë ditës së djeshme është gjetur një trup i pajetë në Veri të Mitrovicës janë të pa sakta.

Policia kap kontrabanduesin me katër lopë në veri të Mitrovicës

Policia e Kosovës ka njoftuar se e ka ndaluar një person nën dyshimin për kontrabandë në veri të Mitrovicës.

Dështon protesta në veri

Gazetarja e KALLXO.com raporton se para Gjykatës Themelore të Mitrovicës nuk ka pasur grumbullim të qytetarëve e as fjalime.