Postet nga: Vendimi

Gjykata vendos për ish-ministren Dhurata Hoxha dhe të tjerët në rastin e kontratës lobuese

Gjykata e Prishtinës i ka liruar nga akuza për rastin e inicimit dhe nënshkrimit të kontratës për lobim me kompaninë franceze, ish-ministren e Integrimeve Evropiane, ...

Gjykata vendos për ish-gjyqtarin Sali Berisha

Ish-gjyqtari Sali Berisha u shpall fajtor për marrje ryshfeti dhe armëmbajtje pa leje.

Dhunimi i të miturës në Viti, i dyshuari ndalohet për 48 orë

Policia e Kosovës njoftoi të shtunën se një person është arrestuar në Viti për dhunimin e një vajze të mitur.

KGjK kërkon anulimin e vendimit për ulje të pagave: Do të reduktojmë punën vetëm me shërbime esenciale

Këshilli Gjyqësor i Kosovës ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të anulojë vendimin për ulje të pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve.

LDK kundërshton vendimin e qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve e prokurorëve

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka kundërshtuar vendimin e Qeverisë së Kosovës për uljen e pagave të prokurorëve e gjyqtarëve.

Targat ilegale, nga 1 nëntori policia shqiptoi rreth 1,740 fletëqortime

Rreth 1,740 fletëqortime u janë shqiptuar pronarëve të mjeteve që kanë qarkulluar me targa ilegale në Kosovë që nga 1 nëntori e deri më sot.

Policia e Kosovës: Gjobitja për targat ilegale fillon më 22 nëntor

Gjobitja e pronarëve të mjeteve që qarkullojnë në Kosovë me targa ilegale do të fillojë më 22 nëntor dhe jo më 21 nëntor, ashtu siç parashihej në vendimin e 28 ...

Propozimi i ri për liberalizimin: Hyn në fuqi jo më vonë se në dhjetor 2023

Presidenca çeke e Bashkimit Evropian ka hartuar një vendim të ri për liberalizimin e vizave për Kosovën, ku thuhet se nisja e zbatimit të liberalizimit të vizave ...