Postet nga: vendimi per targa

SHBA - Kosovë: Kërkesat, pajtimet dhe refuzimet

Muajt e fundit, Qeveria e Kosovës është përballur me kërkesën e SHBA-ve për shtyrjen e vendimit për konvertimin e targave ilegale të lëshuara ...

Sveçla: Siguria e të gjithëve, pa asnjë dallim, është mision, detyrë dhe mandat i yni kushtetues

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë thirrje për solidarizim ndërshoqëror dhe ndërveprim të të gjitha institucioneve.

EULEX deklarohet për raportimet se të punësuar të etnisë serbe në mision 'kanë dhënë dorëheqje'

Misioni i Bashkimit Evropian për sundim të ligjit në Kosovë -EULEX janë deklaruar lidhur me raportimet se qytetarë serb që janë pjesë e misionit 'kanë ofruar dorëheqje'.

BE e zhgënjyer me vendimin e qeverisë për targa

Bashkimi Evropian ka reaguar ndaj vendimit të Qeverisë së Kosovës sa i përket masave të reja për targat ilegale.

Kosovë, pakënaqësi me propozimin e qeverisë për modifikimin e afatit për targat e makinave

Vendimi i qeverisë së Kosovës për të modifikuar afatin për konvertimin e targave të makinave ngjalli reagime të diplomatëve amerikanë dhe opozitës në Kosovë.

Lumir Abdixhiku: Kurti të mbledhë të gjithë spektrin politik, situata në veri kërkon unitet

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që pas situatës në veri, të mbledhë të gjithë spektrin politik pa ...