Postet nga: vendimi i kushtetueses

Anëtari i delegacionit nga PDK: Do ta respektojmë vendimin e Kushtetueses

Enver Hoxhaj, anëtari i ekipi negociator nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), ka thënë se do ta respektojnë vendimin e Gjykatës Kushtetuese mbi ligjin për ...

LDK: Ekipi Negociator duhet të japë dorëheqje, vendi të shkojë në zgjedhje

Lidhja Demokratike e Kosovës vlerëson se me aktgjykimin e saj të sotëm Gjykata Kushtetuese ka folur qartë dhe zëshëm se Ekipi Negociator është antikushtetues.

Shpend Ahmeti e largon PSD-në nga ekipi negociator

Nga sot anëtarët nga Partia Socialdemokrate që udhëhiqet nga Shpend Ahmeti nuk dotë jenë pejsë e Delegacionit Shtetëror.

Historianët e Deçanit paralajmërojnë protesta kundër vendimit të Kushtetueses për pronat e Manastirit

Lidhja e Historianëve të Kosovës, “Ali Hadri” dega në Deçan, përmes një komunikate për media ka reaguar sërish ndaj vendimit të Gjykatës Kushtetuese ...

Shpend Ahmeti i konsideron ‘marrëzi antiakademike’ deklarimet e Isa Mustafës

 

Deputetja Haxhiu reagon ashpër ndaj vendimit të Kushtetueses për pagat

Gjykata Kushtetuese ka lënë në fuqi vendimin e Qeverisë për rritjen e pagave për kabinetin qeveritar, duke hedhur poshtë kështu ankesën e deputetëve të ...

Kushtetuesja: Vendimi për rritjen e pagave nuk bie ndesh me Kushtetutën

Gati pesë muaj pasi që Gjykata Kushtetuese e kishte pranuar një kërkesë nga 30 të Kuvendit të Kosovës në lidhje me vendimin e Qeverisë Haradinaj për ngritjen e ...

Deçanasit Kundërshtojnë Vendimin e Kushtetueses

Një numër i madh i qytetarëve i janë përgjigjur thirrjes së kryetarit të Komunës së Deçanit, Rasim Selmanaj, për të protestuar kundër  vendimit ...