Postet nga: Vendimi i Gjykatës

Gjykata vendos kundër ish-presidentit Trump, gjobë prej 356 milionë dollarësh

Një gjykatës në Nju Jork vendosi kundër ish-presidentit Donald Trump, duke e gjobitur me 364 milionë dollarë për atë që gjykatësi e quajti një skemë shumëvjeç...

Gjykata dënon Alban Dezdarin, liron nga aktakuza Bedri Krasniqin

Gjykata Themelore e Prishtinës ka dënuar Alban Dezdarin me 8 vjet burg për veprën penale ndihmë në kryerjen e vrasjes.

Arsyetimi i gjykatës për vendimin ndaj Klan Kosova - MINT

Gjykata Komerciale e ka aprovuar kërkesën e televizionit Klan Kosova për masën e sigurisë.

"A futemi në zyre për t'u kënaqur?", një burrë dënohet me gjobë për ngacmim seksual në Aeroportin e Prishtinës

Më shumë se një vit pasi ishte raportuar rasti, Gjykata e Prishtinës - Dega në Lipjan e ka dënuar një burrë për ngacmim seksual të një gruaje ...

Bosnja dënon pesë serbë etnikë për krime të kryera gjatë luftës

Gjykata shtetërore e Bosnjës ka dënuar pesë ish-policë, serbë etnikë, për kryerjen e krimeve të luftës ndaj civilëve boshnjakë gjatë luftës në Bosnje ...

Detaje nga dosja: Pas vrasjes së nënës i dyshuari sulmoi me thikë babain e hallën e tij

Detaje të rënda janë vënë në pah gjatë seancës për caktimin e masës së sigurisë ndaj Urim Hysenit, i dyshuar kryesor për vrasjen e ...

I pakënaqur nga vendimi i gjykatës, i dyshuari dëmton derën e gjykatores

Si shenjë pakënaqësie ndaj vendimit të gjykatës, i dyshuari në Prizren ka dëmtuar derën e gjykatores.

Gjykata vendos për gjashtë të dyshuarit për dhunimin e 11-vjeçares

Gjashtë të dyshuarve për dhunim, trafikim dhe shërbime seksuale ndaj 11-vjeçares u është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh.