Postet nga: Vedat Muriqi

Me përqafime dhe buzëqeshje, Muriqi pritet ngrohtë nga skuadra pas rikthimit te Mallorca

Vedat Muriqi ka zyrtarizuar kthimin te Mallorca të premten, ndërsa ai është pritur mirë nga skuadra ku kaloi gjashtë muajt e fundit.

Vedat Muriqi flet për ndeshjen me Greqinë, nuk pranon të flas për të ardhmen: E rëndësishme tani vetëm Kosova

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muqiri ka thënë në konferencë për shtyp se Greqia është një kundërshtar i fortë, një kundërshtarë që Kosova e njeh mjaft ...

Super paraqitje e futbollistëve shqiptarë në Evropë

Futbollistët shqiptarë që luajnë në ligat më të forta të Evropës kanë vazhduar me paraqitjet e tyre të radhës.

Fundjava e futbollistëve shqiptarë - shënon Rashani, Zeneli kthehet pas 7 muajve

Futbollistët shqiptar që angazhohen nëpër ligat më të forta të Evropës vazhduan edhe këtë vikend më paraqitje të mira.

Liga e Spanjës vjen me një mesazh për Muriqin pas paraqitjeve të mira

Liga e Spanjës - La Liga përmes një postimi në Twitter ka thurur lavde për sulmuesin e Kombëtares së Kosovës Vedat Muriqin, pas super paraqitjeve ...

Fundjava e futbollistëve shqiptarë në Evropë: Debutime, asistime dhe gola

Fundjava që lamë pas ishte mjaft produktive për futbollistët shqiptarë nëpër Evropë, ku pati debutime, asistime dhe gola të shënuar.

Drejtori Sportiv i Mallorcas flet për transferimin e Vedat Muriqit

Drejtori Sportiv i klubit spanjoll Mallorca, Pablo Ortelles ka folur në një konferencë për media për transferimin e Vedat Muriqit te klubi spanjoll.

Vedat Muriqi pritet me ‘korridorin e nderit’ në stërvitjen e parë te Mallorca

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriq gjatë këtij afati kalimtar dimëror u transferua nga Liga e Italisë në atë të Spanjës.