Postet nga: vdekjet

Ministri Maqedonci shpreh gatishmërinë për t'i ofruar ndihmë Italisë pas përmbytjeve të rënda

Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Kosovës, Ejup Maqedonci, u ka ofruar autoriteteve italiane ndihmë për tejkalimin dhe sanimin e gjendjes së krijuar nga përmbytjet që ...

Studimi: Ushqimi më i mirë mund të ulë rrezikun e vdekjeve nga tuberkulozi me 60% 

Provat në shkallë të gjerë në terren që ofruan pako ushqimesh të shëndetshme për të sëmurët dhe familjet e tyre treguan reduktime radikale të vdekjeve, shkruan ...

Raportohet se mbi 500 persona kanë vdekur në protestat në Iran

Të paktën 522 persona janë vrarë përgjatë katër muajve të protestave kundër Qeverisë së Iranit, sipas raportimeve të organizatës HRANA me bazë në Shtetet e Bashkuara.

Vera e nxehtë në Francë mund të ketë shkaktuar mbi 2.800 vdekje

Tri valët e njëpasnjëshme të nxehtësisë, si dhe COVID-19 besohet t’i kenë shkaktuar mbi 10 mijë vdekje më shumë se zakonisht këtë verë në Francë, ...

Lufta ndaj heroinës dhe aksioni i Inspektoratit të Punës - LIVE

Në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohen pamje nga operacioni kundër drogës në Ferizaj dhe të aksionit të Inspektoratit të Punës nëpër vendpunishte.

Mbi një milion vdekje me COVID-19 në SHBA

Shtetet e Bashkuara kanë regjistruar më shumë se një milion vdekje me koronavirus, ka thënë Shtëpia e Bardhë.

Vetëm në muajin shkurt rreth 1,900 lindje dhe mbi një mijë vdekje

Të dhënat preliminare për lindjet, vdekjet dhe të tjera, nga buletini mujor i Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK), bëjnë të ditur se në Kosovë dhe ...

Të paktën 56 të vdekur në sulmin vetëvrasës në një xhami në Pakistan

Policia në Pakistan ka thënë se të paktën 56 persona u vranë dhe më shumë se 200 u plagosën kur dy sulmues vetëvrasës qëlluan me armë ...