Postet nga: Vdekje

Vullnetarët në karantinën në Qendrën e Studentëve flasin për rastin vdekjes së Agon Musliut

Në komisionin hetimorë për menaxhimin e pandemisë së COVID-19, sot është diskutuar rreth karantimit të qytetarëve në Qendrën e Studentëve, dhe për ditën kur ...

Dy të vdekur me COVID-19 gjatë 24 orëve

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënua dy raste të vdekjeve me COVID-19 (1 rast MIQ, QKUK dhe 1 rast Klinikë ...

Asnjë vdekje nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Gjatë 24 orëvë të fundit në vend 124 raste kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 ndërsa nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes.

Gjendet i vdekur roja i një lokali në Ferizaj

Një burrë i moshës 60 vjeçare është gjetur i vdekur në një lokal në Ferizaj të martën në mëngjes.

Aksident në Skenderaj, vdes një vajzë 5-vjeçare

Një fëmijë i moshës 5-vjeçare ka humbur jetën në një aksident i cili ka ndodhur sot në në rrugën rajonale Mitrovicë – Pejë, gjegjësisht në ...

Ministri dhe deputeti i VV-së polemizojnë për numrin e vdekjeve nga COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj në fjalën e tij për punën 100 ditëshe të Qeverisë së Kosovës iu është drejtuar deputetit të Lëvizjes ...

Tre të vdekur në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se tre persona të infektuar me COVID-19 kanë vdekur  gjatë 24 orëve të fundit.

Një i vdekur në aksidentin në rrugën Prishtinë-Ferizaj

Sot në orët e para të mëngjesit si pasojë e një aksidenti në rrugën Prishtinë-Ferizaj ka humbur jetën një qytetar.