Postet nga: vdekja e punëtorit

Gjilan, 19-vjeçari që vdiq në vendin e punës dyshohet se ka rënë në hinkë të mbushur me beton

Inspektorati i Punës ka bërë të ditur se punëtori që vdiq të hënën në vendin e punës në fshatin Budrikë të komunës së ...

Vdekja e punëtorit në vendin e punës në Gjilan, Prokuroria nis hetime

Prokuroria e Shtetit ka bërë të ditur se ka iniciuar hetime për rastin e vdekjes së një punëtori në vendin e punës, të hënën ...

Vdekja e 18 vjeçarit pasi i ranë pllakat në kokë, të dyshuarit lirohen nga paraburgimi me kërkesë të prokurorit Beqë Shala

Gjykata e Prizrenit ka vendosur të ndërprejë paraburgimin dhe t’i lirojë gjashtë të dyshuarit për rastin ku një punëtor humbi jetën pas lëndimeve në ...

Paraburgim për 6 të dyshuar, pronarë të kompanive dhe punëtorë, ku vdiq një person pas lëndimeve në vendin e punës

Gjykata e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit për gjashtë të dyshuarit në lidhje me rastin ku një person humbi jetën si pasojë e lëndimeve të ...

VIDEO - Hetimi i papërfunduar për vdekjen e punëtorit të Bechtel-Enkas

Prokuroria e Prishtinës dhe institucionet e tjera kanë shmangur nga përgjegjësia penale kompaninë Bechtel - Enka, pas aksidentit ku vdiq punëtori i kësaj kompanie, Hamdi ...

Dy të arrestuar lidhur me vdekjen e punëtorit në Ferizaj

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në lidhje me vdekjen e punëtorit në vendin e punës në Ferizaj.

Mujka: Punimet në hotelin Adriatik pa leje të komunës

Pas vdekjes së të riut nga Mitrovica nën gërmadhat e hotelit të shembur Adriatik, nënkryetari i komunës Faruk Mujka ka deklaruar se kanë themeluar një komision ...

Inspektori i punës lejohet të hyjë në kompaninë ku vdiq 22 vjeçari

Në tentimin e dytë, Kryeinspektori i Punës dhe trupa inspektuese kanë arritur të hyjnë në kompaninë ‘Lab Oil’, ku ka vdekur një 22 vjeçar.