Postet nga: vdekja e astrit deharit

Në qershor Instituti zviceran vjen në Kosovë për rastin Dehari

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu ka takuar sot Kryeprokurorin e Shtetit, Aleksandër Lumezi.

Haxhiu: Veseli të rri larg rastit të Astrit Deharit

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu ka kërkuar nga kreu i PDK-së, Kadri Veseli që të rrijë larg rastit të Astrit Deharit.

PDK paralajmëron hetim parlamentar për rastin e vdekjes së aktivistit të LVV-së, Astrit Deharit

Partia Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur se do të iniciojë komision hetimor parlamentar për zbardhjen e vdekjes se aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Deharit.

Mahmuti: Prokuroria e Prizrenit largoi paragrafë që treguan se Astrit Dehari u vra

Veprimtari shqiptar në Zvicër, Bardhyl Mahmuti, ka thënë se Prokuroria në Prizren te përkthimi i raportit zviceran për vdekjen e Astrit Deharit e ka larguar një ...

Mahmuti: Ekspertët zviceranë thonë se Dehari ka pasur puls pasi i është hequr shishja nga goja

Veprimtari shqiptar në Zvicër, Bardhyl Mahmuti, në emisionin “Jeta në Kosovë” ka treguar se cilat janë gjetjet e analizës së tij, kur e ka bërë krahasimin e ...

Bardhyl Mahmuti tregon se çka e shtyu të merret me raportin e Astrit Deharit

Veprimtari shqiptar në Zvicër, Bardhyl Mahmuti, pasi kishte dalë raporti i ekspertëve zviceranë për vdekjen e Astrit Deharit, kishte bërë krahasimin e raportit të përkthyer ...

VIDEO: Policia demanton ShKK-në: Burgu ku vdiq Dehari ka lidhje me stacionin e Policisë

Deklarata e djeshme e drejtorit të Burgut të Prizrenit se Burgu ka vetëm një derë e cila është e hapur dhe ajo është dera kryesore, është demantuar edhe nga ...

Kush është i arratisuri Adonis Gashi, ish- cimeri i qelisë së Astrit Deharit?

‘Zhdukja’ e Adonis Gashit, shokut të qelisë ku ndodhej edhe ish- aktivisti të Lëvizjes Vetëvendosje Astrit Dehari ka ngjallur sërish debat për misterin e vdekjes së ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!